Генератори

Як вибрати генератор?

 

 

Генератори.

 

Дорогий, покупець, якщо ти відповіси для себе на 5 нижче стоять питання, ти без проблем зможеш підібрати для себе оптимальний варіант електростанції.

 

 

Якої потужності повинен бути генератор?

 

 

Для відповіді на цю проблему як правило визначаються так: дізнаються ймовірну пікового завантаження і накидають 20 - 30%. Ця добавка потрібна для стійкої експлуатація генератора. Пікова завантаження - це сумарна потужність всіх ваших приладів, які можливо включити в один і той же час. Якщо у вашому дачному будиночку холодильник, телевізор, трохи лампочок, то 2 кв цілком і повністю вистачить. Якщо ви маєте намір користуватися бетономішалкою, болгаркою, дисковою пилкою, електропилкою іншим електричним будівельним інструментом, то цілком вистачить генератора до 6 кіловат. Для заміського котеджу, якщо часто не дають спокій від'єднання електроенергії, необхідна електростанція силою від 7 до 15 кіловат.

 

 

Однофазна або трифазна електростанція?

 

 

Якщо електроприлади, якими ви маєте план користуватися і ваша електропроводка однофазні, то вам однозначно необхідна однофазний генератор. У разі трифазного варіанту необхідно передбачити такий поділ завантаження по фазах, щоб викривлення становив не більше 20 - 30%.

 

 

Дизельна або бензиновий генератор?

 

 

Якщо вам необхідний аварійний джерело живлення на стадія перестав вкрай тривалих перебоїв стабільної подачі електроенергії, то оптимально обирати з бензинових генераторів, вони істотно дешевше. Якщо ж потрібен самостійний безперебійне джерело живлення, то доцільно сконцентрувати увагу на дизельних машинах, незважаючи на більш значну їх вартість. Зате витрати на паливо і технічне обслуговування дизельних генераторів істотно нижче, ніж бензинових.

 

Високооборотна або низькооборотної?

 

 

Дизельні електростанції існують 2-х типів - високооборотні (3000 об / хв) і низькообертовий (1500 об / хв). Низькообертовий генератори коштують дорожче, але вони мають меншим рівнем шуму і великим ресурсом. Тому, якщо електростанція буде експлуатуватися приблизно 500 мотогодин в рік, то можна купувати високо оборотного. Якщо планується більш жестакая експлуатація, то тут без питань низькооборотної.

 

 

Чи необхідна система автоматичного запуску / вимикання?

 

 

Система автоматичного запуску / вимикання автоматично включає генератор в варіанті припинення подачі електроенергії протягом від декількох десятків секунд до хвилини і, також автоматично, відключає станцію, після початку стабільної подачі напруги протягом такого ж часу. Така система зрозуміло здорожує оснащення і, крім того, вимагає періодичних профілактичних запусків для підтримки надійності її функціонування. Купівля системи виправдано в варіанті роботи генератора в автономному режимі і жорстких вимог до вірності і безперебійності електроживлення. У всіх інших варіантах досить простої системи ручного запуску / вимикання. Ключовим оснащенням при цьому є перекидний рубильник, з двома автономними положеннями: «від мережі» і «від МЕМ» з механічним блокуванням.

 

 

 

Чи необхідна шумозахист?

 

 

Якщо ви маєте намір експлуатувати генератор всередині приміщень і населених дачних селищах, то, зрозумілий справу, треба купувати станцію з шумозахисних кожусі. У варіанті експлуатації станції в віддалених від будинку точках, шумозахист не потрібно.