Обслуговування АПС

                   Автоматична пожежна сигналізація (АПС) - це технічно складна система, що включала до свого складу апаратуру дозволяє виявити джерело виникнення пожежі (пожежна сигналізація), пристрої автоматичного включення мовного оповіщення, системи пожежогасіння, димовидалення і подачі керуючих сигналів на систему контролю і управління доступом (СКУД) і ліфтового господарства. Фахівці дають визначення автоматичної пожежної сигналізації, як системи, що одержує, обробної, що передає і формулює в заданому вигляді інформації про загорання на території, що охороняється. У цьому короткому визначенні розкриті всі основні функції автоматичної пожежної сигналізації.

 

                                                   Принцип роботи (А ПС).

 

                   При виявленні пожежними датчиками джерела виникнення пожежі (задимлення, відкрите полум'я або різке збільшення температури) в приміщенні, що охороняється, включається виконання закладеного в систему автоматичної пожежної сигналізації алгоритму дій.

 

                   Чи включається система оповіщення про пожежу, адже головне попередити людей про небезпеку. Система оповіщення про пожежу може бути як найпростішою звуковий або светозвуковой, так і більш складною мовної системою оповіщення. Тип і склад обладнання системи сповіщення про пожежу, визначається ще на етапі проектування автоматичної пожежної сигналізації. Тип системи оповіщення про пожежу залежить від кількості людей, що знаходяться в приміщенні, що охороняється, його площею і висотністю (див. Норми пожежної безпеки НПБ). Найчастіше на практиці застосовуються два типи оповіщення про пожежу - світлозвуковий оповіщення або мовне оповіщення про пожежу. Так само в системі оповіщення про пожежу, обов'язково повинні бути передбачені світлові таблички «Вихід», що вказують в задимленому просторі шляхи евакуації.